Hercule je chovným psem!

Hercule - hlava

V sobotu jsme se vydali na dosti dalekou cestu do Náměšti na Hané, kde se konala Speciální výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů. I přestože že jsme se tam vydali především kvůli Herculovi a jeho bonitaci, která jediná mu chyběla k tomu, aby splnil podmínky pro zařazení do chovu, vzala jsem sebou i naší Beneátku.

Oba dva psy jsem přihlásila do třídy pracovní, ale jako pracovní psi se vážně nepředvedli. V postoji to ještě šlo, ale jakmile jsme se měli dát do pohybu - oba stávkovali a "dělali oslíka" - jednoduše řečeno, dávali mi najevo, že výstavy je ale vážně nebaví, že raději někde volně pobíhají. I přesto byli oba oceněni od pana rozhodčího Řehánka známkou výborná - ale za předvedení, nebo spíše za nepředvedení nezískali titul CAC, jen Benetka odešla s kruhu s titulem resCAC. JInak se oba ale moc panu rozhodčímu líbili a odnesli si oba moc pěkné posudky.

Důležité ale je, že Hercule prošel úspěšně bonitací  a stal se tak chovným psem a ženichem pro naší Benetku a další bernský holky :-). Takže jakmile se Benetka začne hárat, předpokládám že začátkem července, jdeme do toho! Bližší informace v odkazu "Štěňata".