Klubová výstava Litomyšl

Tak jsme se po roce vydali na klubovou výstavu, která se jako každoročně konala v Litomyšli. Moc jsem se tam těšila i přes skutečnost, že s námi do třídy pracovní byla přihlášená Klubová vítězka z roku loňského i předloňského.

Pan rozhodčí Vondrouš posuzoval velmi profesionálně a spravedlivě. Hodně si zakládal na stavbě těla a pěkném předvedení psa a to v postoji i v pohybu. Bohužel taky některým jedincům vytýkal černé stříkání v srsti a na to Benetka bohužel opět trochu dojela a zůstala tak v pořadí až za svými "bílými" soupeřkami :-). Jinak se ale panu rozhodčímu moc líbila a ke známce výborná nám dal i moc pěkný posudek, který si můžete prohlédnout v rubrice výstavy. Na výstavě panovala přátelská nálada a vůbec to byl prima výstavní den. Na fotky z výstavy, které nafotily naše skvělé fotografky Bára Dančová s dcerou Viktorkou můžete mrknout na jejich rajčeti zde. Moc děkujeme.

Proč jsem se ale hlavně těšila na klubovou výstavu? Mezi přihlášenými psy byl i mnou vyhlídnutý ženich pro naši Beneátku. Je jím Ich Edward Bencila. Chcete-li se o Edwardovi dozvědět více, pak se podívejte na jeho stránky zde.

Eda je dnes už sice starším psem, ale na svých 8 let rozhodně nevypadá. I ve svých letech je moc pěkným a hlavně zdravým psem s hezkou hlavou a pevným a rovným hřbetem. Dalším důvodem proč jsem si ho pro Benetku vybrala je i důležitá věc - Eda svá štěňátka "vyběluje", tzn., že jsou téměř bez černého stříkání, což by zrovna u naší Benetky docela bodlo :-).

Eda má sice za sebou již více krytí, do chovu se však bohužel zařadili až na jednu vyjímku pouze jeho potomci z vrhu "A" z CHS Lady Dorotte. Ostatní potomky (s vyjímkou Giny a Glorie Olasky) jsem bohužel ani nikdy neviděla na žádné z výstav. Sleduji úspěchy většiny jeho synů a dcer z CHS Lady Dorotte od jejich útlého mládí a musím říct, že jsou to krásní, zdraví a výstavně i lovecky velmi úspěšní jedinci. Z toho usuzuji, že Edward je kvalitním genetickým materiálem a že by bylo dobré, aby ještě alespoň pár jeho potomků v chovu bernských honičů řeklo své slovo. Takže doufáme, že všechno dobře dopadne a na jaře se budeme moc těšit na naše první štěňátka. Chystám se zavést novou rubriku "štěňata", kde budete moci sledovat aktuální dění, až nastane ten správný čas.