Setkání švýcarských honičů a výcvikový den v Kosově Hoře

Tuto sobotu jsme hned ráno vyrazili směr Sedlčany. V Kosově Hoře se tu konal Sraz švýcarských honičů spojený s výcvikovým dnem. Naší Benetku jsme bohužel museli nechat doma, protože má své dny a připravuje se na cestu za ženichem.

Do Kosovy Hory přijelo celkem 22 pejsků se svými majiteli, z nichž 12 si vyzkoušelo zkouškové disciplíny, včetně stopy. Vše bylo výborně připraveno, atmosféra byla vynikající a honiči si to náležitě užili.

Podrobnosti o konání tohoto dne včetně odkazu na fotografie najdete na stránkách jedné ze spoluorganizátorek této podařené akce Báry Dančové zde. Lépe bych to nepopsala :-).

Velké díky patří především Jirkovi Němcovi, který celou tuto akci naplánoval a zorganizoval a samozřejmě všem, kteří se na organizaci podíleli. Akce se vydařila a myslím, že splnila svůj účel - psi i jejich majitelé se seznámili s tím, co je na zkouškách čeká a že nemusí mít z ničeho strach. Všichni pejsci prokázali, že vlohy na úspěšné složení zkoušek mají, teď už jen trochu trénovat.

Myslím, že by bylo dobré něco podobného zorganizovat i před Klubovými BZH našeho klubu švýcarsých honičů, které se budou konat dne 22.9.2012 u nás v Okounově. Něco vymyslíme a dáme vědět :-).