Naší Benetce jsou tři roky

Uteklo to jako voda a naší Beneátce jsou už tři roky. Z uzlíčku, který si neustále šlapal po svých dlouhých uších vyrostla v krásnou, elegantní a sebevědomou psí slečnu s nádhernou hlavou a neodolatelným kukučem. Při prvním pohledu na ní jsem věděla, že ONA je ta pravá a dneska vím, že moje volba byla správná. Je to fenka, která mi hrozně přirostla k srdci pro svou milou, přívětivou povahu, pro svou noblesu a naprosto nekonfliktní povahu .... je to prostě moje holčička :-).

Benetka má teď necelé dva týdny po krytí, o tom jestli je březí nebo ne je ještě brzy polemizovat, všichni ale pevně věříme že se nám tam nějaká ta štěňátka zahnizďují. Změny nálad, jak jsem se dočetla v odborné literatuře :-), na ní nepozoruji, ale jedna velká změna nastala - z naší nežravé Benetky, která kolem každé misky s čímkoliv dlouhou dobu chodila a očichávala ji než alespoň trochu něčeho snědla se stal všežravý tvor, který při "vyčištění" misky žalostně prosí o přídavek. Ráda jí ho dopřeju, jen abych pak neměla namísto březí fenečky jen fenku ve velmi dobré výživné kondici :-D. Za čtrnáct dní bych s ní mohla jít na ultrazvuk, aby jsme věděli na čem jsme, ale ještě váhám. Návštěvy u veterináře nemá asi jako každé zvíře moc v oblibě a tak jí nechci nechat zbytečně stresovat. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, prozatím pevně držíme palce.

V sobotu bude mít svůj "velký den" naše malá Agátka. U nás na Červeném Hrádku se koná Jarní svod loveckých psů a tak se jde poprvé představit. Je to děsně čilá fenka a tak udržet ji chvilku na místě bude asi oříšek, ale snad to zvládneme :-).