Klubová výstava slovenských kopovů - Lučiny

Sobotní ráno jsme vyrazili do Lučin, okr. Karlovy Vary na První samostatnou klubovou výstavu slovenských kopovů. V kufru jsme sebou vezli malou Agátku, pro kterou to byla, krom jarního svodu loveckých psů, první opravdová výstava. Představila se ve třídě dorostu a to velmi pěkně. Dokonce i zoubky si nechala prohlídnout. Paní rozhodčí Frnčové se moc líbila, kladně ohodnotila již v tomto věku pěknou hloubku hrudníku, pěknou hlavu s výrazným pálením, pevný hřbet, rovné a dobře úhlené končetiny a jemnou hebkou srst. Jen nám malinko vytkla kratší ouška. Odnesla si krásné ocenění velmi nadějná 1 a malou skleněnou plaketku.

Benetka jí asi trochu výlet záviděla a tak jsem jí slíbila, že příště zase vezmeme ji a přihlásila jsem ji na NVP do Klatov a na NVP do Mladé Boleslavi.

Jinak u nás není nic moc nového, ven chodíme jak se dá, většinou ale Benetku v lese už nepouštíme, les je plný mláďat a tak je nechceme nechat stresovat honícím a hlásícím psem. Takže jezdíme do honitby, do našeho oblíbeného semenného sadu, který je dostatečně velký na to, aby se holky pořádně proběhly a z kterého nám nemohou nikam utéct. Není to ale ono a tak se holky nejspíš těší, až budou moct zase lítat se vší parádou po lese.

26 26 26 26