Klubová výstava Litomyšl

Na klubovou výstavu do Litomyšle se vždycky moc těším, sejde se tu spoustu švýcarských honičů z několika chovných stanic a je pěkné je pozorovat, jak rok od roku rostou a vyvýjejí se z malých štěňátek do krásných dospělých jedinců. Tentokrát bylo přihlášeno celkem 37 švýcarských honičů, z toho 29 bernských, 6 švyckých a 1 lucernský.

Klubovou výstavu tentokrát posuzoval slovenský mezinárodní rozhodčí MVDr. Vladimír Piskay. Jeho posuzování bylo velice pěkné. Byl precizní a hodnotil sebemenší detaily, každého jedince posoudil hlasitě, tak aby všichni jeho posudek slyšeli. Líbili se mu krásné ušlechtilé hlavy, ale důraz také kladl na pohyb, postoj končetin a rovný hřbet.

Benetka ve třídě pracovní zabodovala a s krásným posudkem, který si můžete opět prohlédnout v rubrice výstavy odešla s oceněním výborná 1 a s titulem CAC. Klubovou vítězkou se nakonec stala naše sestřička Amálka Lady Dorotte, které moc gratulujeme. V soutěži chovatelských skupin získala první místo CHS Lady Dorotte Báry Dančové.

Na všechny fotky z výstavy, které nafotila Bára a Viktorka Dančovi se můžete kouknout zde.