12.12.2015 - JSME NA SVĚTĚ !!!

15-12-12Tak je to tu! Benetka si trochu pospíšila a dnes v noci porodila 11 krásných strakatých uzlíčků - 5 holčiček a 6 chlapečků. Už se ani nedivím, že toho měla holka plný zuby. Byla ale moc statečná a celý porod zvládla s přehledem na jedničku.

První z nás na svět přišel včera v 16,05 a když se za deset minut dvanáct narodil osmý chlapeček a do dvou hodin ráno se už pak nic nedělo, poklidila jsem, převlékla bedýnku do čistého a v půl třetí se odebrala na kutě na rozkládacím gauči hned vedle bedny. Před třetí hodinou mě vzbudily Benetčiny vzdechy a tak já rychle vstala, mrkla do bedýnky a on tam byl další chlapeček v obalech. Tak hurá pokračovat....a za hodinku ještě jeden chlapeček a  další - to už poslední dnes v 5,45.

Je to velmi krásný a vyrovnaný vrh. Váhy všech štěňátek od 370g  do 460g (až na jednu droboučkatou holčičku - 290 g). Všechna štěňátka jsou zdravá a mají se k světu - jen ta malá holčička trochu zlobí s jídlem, ale snad jí přesvědčíme, aby dohnala své starší sourozence :-).
Fotky se jmény a údaji o čase porodu a váze při narození  doplním co nejdříve. Jak se zdá, zase  jsem se jmény nebyla dostatečně připravená...ale kdoby čekal takovou předvánoční nadílku :-).