Benetka - 42. den březosti

Benny -42 denTak nám zase nějaký ten den utekl a naše ušatá kráska se nám zakulacuje. Zatím nejde o žádné moc viditelné změny, ale mateřství je na ní už opravdu znát, hlavně při pohledu shora.

Dlouhé procházky na skály jsme už vyměnili za kratší klidné procházky do lesa a kolem rybníka u našeho blízkého zámku. I přestože přes den Benetka hodně odpočívá, pořád je ještě dost čilá. Schody bere zásadně po dvou :-).

Vybíravá v jídle je stále, ale už začala žrát i syrové kuřecí a krůtí maso, což dělá jen když čeká štěňátka. Za normálního stavu by to očichala a zhuseně odešla. Granule pro březí a kojící fenky už nám dorazily, ale jak jsem předpokládala, zatím nemají v Benetčině jídelníčku místo a to ani když jí je zamíchám s masem.

Měli jsme jít po 40. dni na kontrolní ultrazvuk, ale rozhodla jsem se, že na něj nepůjdeme a nechám Benny raději v klidu. Štěňátka tam evidentně nějaká jsou, kolik jich tam je mi stejně přesně neřeknou a hlavně to pro mě není zas až tak důležitý. Hlavně ať je naše psí maminka v pohodě a vše dobře zvládne. Takže se necháme zase překvapit - už jen tří týdny :-)