Klubová výstava švýcarských honičů 2015

s mými holčičkami - Ambrou, Benetkou a BetynkouV sobotu 5.9.2015 se konala klubová výstava švýcarských honičů na Staré Faře v Chržíně. Betynku, která měla svou první premiéru doprovázela maminka Beneátka. Účast byla hojná, zúčastnilo se celkem 30 bernských a 9 švyckých jedinců. I přestože byla původně nominována jiná rozhodčí, nakonec výstavu posuzoval pan MUDr. Tadeáš Mášlanka, který byl velice pečlivý a přísný.

Betynka se představila ve třídě mladých, společně s dalšími 7 psími slečnami, včetně její sestřičky Brittany. Panu rozhodčímu se moc líbila, jen prý musí ještě trochu vyspět a zesílit. Z kruhu odcházela s moc pěkným posudkem a se známkou V3. Beneátka se jako každoročně představila ve třídě pracovní. I ona sklidila u pana rozhodčího velké ovace a dlouho se rozhodoval, jestli titul CAC zadá Beneátce, nebo polské fence Brillance. Nakonec se však přece jen rozhodl poslat CAC do Polska a my jsme kruh opouštěly s krásným posudkem, známkou V2 a titulem res.CAC.

Musím obě dvě moje holčičky pochválit, za vzorné předvedení. I když to doma při tréninku vypadalo všelijak, ve výstavním kruhu šlapaly jak hodinky. Jsou to prostě moje holky šikovný a udělaly mi ohromnou radost.

Radost mi ale také udělalo setkání s potomky naší Benetky a to Ambrou, Amírem (nyní Punťou) a Brittany. Vyrosli z nich krásní jedinci, Brittany nezapře svého tatínka Hercula, ale Amír a Ambra jsou odlitkem naší Beneátky. Mají se všichni u svých páníčků dobře a dělají jim jen samé radosti.