Hercule des Echos de Belledonne

herkul-hlavni

*8.10.2012
Otec: Disco du Poirchet
Matka: Bianca des Echos de Belledonne
Získaný titul: Český junior šampion

CHOVNÝ PES

Pro Hercula jsme vyrazili do francouzkých Savojských Alp a to hlavně proto, abychom přivezli do Čech novou zdravou a nepříbuznou krev a aby tak posílil základnu chovných psů v ČR pro některé naše bernské slečny a dámy, které v  ČR prostě toho správného ženicha nemají.
Hercule je vysoký, elegantní pes, který zaujme na první pohled. Jednu stranu těla má úplně bílou a na druhé jen dva černé fleky. Hlavu má krásnou se zvláštní maskou - připomíná prý Zorra :-). Ale hlavně - je to miláček - pohodový, hravý, mazlivý a přátelský. Na druhou stranu, když si fenky trochu vjedou "do kožichu" umí mezi nimi s respektem sjednat pořádek. Má rád vodu, jak vidí nějaký potok, či mokřad, vlítne do něj a cáká se v něm, jako dítě v bazénu. Výstav ještě moc neabsolvoval, ale i tak už splnil podmínky pro získání titulu Český junior šampion. Barvářské zkoušky honičů nejenže složil v I. ceně s plným počtem bodů, ale byl mu i udělen titul CACT, stejně jako naší coonhoudí slečně Audrey. Ricky (jak mu doma říkáme) je prostě náš pan pes!

VÝSTAVY
Datum Výstava Rozhodčí Výsledek Posudek
4/26/2014 MVP České Budějovice Viera Staviarská (SK) V1, CAC, res.CACIB Elegantní pes, dobrá silná kostra, přiměřené osvalení, přiměřeně velká ušlechtilá hlava, dobrá nosovna, výborné ucho, typická elegantní šíje, rovný hřeb, korektní lokty, dostatečné úhlení, rovný front, pružný typický pohyb
9/14/2013 Klubová výstava KCHŠH Litomyšl, Věra Dvořáková V1, CAJC Mladý pes, hlava samčího výrazu, hnědé oko, korektní hřbet, výborné předhrudí i hrudník, korektní úhlení zadních i předních končetin, klidná vyrovnaná povaha
8/24/2013 NVP Mladá Boleslav MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK) V1, CAJC, BOJ Pes dobré výšky i formátu, pěkná elegantní hlava i krk, pevný hřbet, hrudník dobré hloubky k věku, trochu strmější zaúhlení, výborný elegantní pohyb
ZKOUŠKY
Datum Lovecké zkoušky Výsledek
10/19/2013 BZH - Okounov 216 bodů - I. cena, CACT

Collin Aurita Kitta

Collin - portrét 3* 12.12.2015

Otec: Banditto Lady Bardotte

Matka: Beneátka Lady Dorotte

CHOVNÝ PES

Collin pochází z našeho odchovu, z vrhu C. Původně jsem si  tohoto vrhu chtěla ponechat po Benetce a Bandittovi ušatou princeznu, ale tenhle pejsek mě dostával už od narození.  Nejprve pro své pravidelné "krovky" na zádech a šipku, která se mu táhla od krku k hlavě, ale když pak trochu odrostl, tak svou kontaktní a mazlivou povahou. Z valícího se štěňátka, které chvílemi vypadalo jako chodící nosorožec :-) vyrostl krásnej mladej pes s hezkou ušatou hlavou, pěknou figurou a  přátelskou a milou povahou. Myslím, že se v něm skloubilo to nejlepší z obou rodičů.

Na své první - klubové výstavě v roce 2016 se představil ve třídě dorostu a hned si odnesl překrásné hodnocení, známku VN1 a titul nejlepší dorost KV KCHŠH 2016.

MVP Chemnitz 2017 - V1, CAC, BOB, BIG II

O rok později na KV KCHŠH 2017 získal všechna ocenění, která jen mohl a dosáhl až na příčku úplně nejvyšší - V1, CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS. Byla jsem na něho moc a moc pyšná!

Lovecké zkoušky: BZH - II. cena